Dodatki do obiadu

Kukurydziane bułeczki z miodem

Kukurydziane bułeczki z miodem

Kukurydziane bułeczki z miodem

Przepis na bułeczki kukurydziane powstał z potrzeby chwili. Po prostu w dzień świąteczny wszystkie piekarnie były zamknięte, a zabrakło pieczywa na śniadanie. Jestem jednak pewna, że ty wykorzystasz ten przepis z miodem nie tylko w takich sytuacjach, a bułeczki wejdą do twojego śniadaniowego kanonu.


SPIS TREŚCI:
1. Składniki
2. Przygotowanie


1. Składniki na zaczyn: 
- 320 ml letniej wody, 
- 15 g świeżych drożdży,  
- 200 g mąki pszennej, 
- 100 g mąki kukurydzianej. 
Składniki na ciasto: 
- 2 łyżeczki miodu (patoka), 
- 10 g soli, 
- 25 ml oliwy, 
- 250 g mąki pszennej, 
- 70 g mąki kukurydzianej. 

2. Przygotowanie 
Przepis na bułeczki kukurydziane rozpoczyna się od wykonania zaczynu. W tym celu drożdże rozpuść w wodzie, dodaj oba rodzaje mąki i dobrze wymieszaj. Odstaw wszystko do wyrośnięcia na około pół godziny.

Po upływie tego czasu dodaj do zaczynu po kolei pozostałe składniki i wyrób ze wszystkiego gładkie ciasto. Po tej czynności włóż je do miski posmarowanej oliwą i ponownie odstaw w ciepłe miejsce na czas podwojenia swojej objętości przez ciasto.

Kolejnym krokiem jest już uformowanie bułeczek. Możesz to zrobić dowolnie, jednak najwygodniej jest zrobić z ciasta kulkę, lekko ją rozciągnąć i złożyć na górze, tak aby powstał charakterystyczny przedziałek.

Gotowe ułóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Przykryj wszystko ściereczką i kolejny raz daj bułeczkom odpocząć, muszą jeszcze trochę podrosnąć. W tym czasie nastaw piekarnik na 200 stopni. Kiedy już się nagrzeje wstaw blachę do piekarnika i piecz do zrumienienia – 15-20 minut.

Ten przepis jest z miodem w formie dodawanej do ciasta. Proponuję jednak, żebyś świeżutką bułeczkę kukurydzianą zjadł polewając miodem środek. To naprawdę sprawdzony przepis!

Oceń przepis

Liczba odsłon 3096

Autor przepisuSprawdzone przepisy z miodem (dołącz):

Przepis Z Miodem.pl - Sprawdzone przepisy z miodem || 2015 - ∞


Przepis Z Miodem jest częścią grupy PortalPszczelarski.pl

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Realizacja

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz

Dla   

Grupa Balana

Wsparcie merytoryczne

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz