Dodatki do obiadu

Miód z kwiatem dzikiej róży

Miód z kwiatem dzikiej róży

Miód z kwiatem dzikiej róży

Przepisy z miodem to chyba ukoronowanie wszystkich możliwych przepisów. Moją dzisiejszą propozycją jest przepis na miód z kwiatem dzikiej róży. Banalnie prosty (ale można go wykonać jedynie w sezonie kwitnięcia róż), niezwykle esencjonalny i o piękniej barwie. Jeżeli przeszkadzają ci kawałki płatków, użyj całych kwiatów, które łatwo będzie usunąć w całości. Moim zdaniem dodają one jednak całości uroku. Koniecznie wypróbuj mój pomysł na miód z różą, a kto wie, może wpadniesz na własny przepis z miodem w roli głównej?


SPIS TREŚCI:
1. Składniki
2. Przygotowanie


1. Składniki 
- około 200 ml miodu wielokwiatowego, 
- 20-25 płatków kwiatów dzikiej róży, 
- łyżeczka soku z cytryny. 

2. Przygotowanie 
Przepis na miód z kwiatami róży jest banalny. Najpierw z płatków róż odetnij białe końcówki. Połóż je na sito i krótko przelej wrzątkiem, by nie stracić cennego smaku. Wyjmij ostrożnie (są bardzo delikatne) i pokrój drobno. Włóż do słoika i zalej miodem.

Dodaj także odrobinę cytryny, by nie stracić koloru. Już na następny dzień miód z płatkami róży będzie gotowy do jedzenia. Wypróbuj go koniecznie, to sprawdzony przepis.


Oceń przepis

Liczba odsłon 3270

Autor przepisuSprawdzone przepisy z miodem (dołącz):

Przepis Z Miodem.pl - Sprawdzone przepisy z miodem || 2015 - ∞


Przepis Z Miodem jest częścią grupy PortalPszczelarski.pl

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Realizacja

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz

Dla   

Grupa Balana

Wsparcie merytoryczne

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz