Desery

Owsiane minibatoniki z białą czekoladą i miodem

Owsiane minibatoniki z białą czekoladą i miodem

Owsiane minibatoniki z białą czekoladą i miodem

Przepis na owsiane minibatoniki ma wiele zalet. Przygotowanie tej małej przegryzki jest bardzo proste. Za składniki finalnie zapłacisz o wiele mniej, niż za sklepowe słodycze muesli. Ponieważ jest to przepis z miodem, batoniki są również bardzo smaczne; a co najważniejsze – przygotujesz je samodzielnie w domu!


SPIS TREŚCI:
1. Składniki
2. Przygotowanie


1. Składniki 
- 35 ml miodu, 
- 250 g płatków owsianych (nie błyskawicznych), 
- 75 g suszonej żurawiny, 
- 100 g orzechów laskowych, 
- 50 g wiórków kokosowych, 
- 100 g cukru, 
- 120 g masła, 
- 40 ml golden syrupu (jeśli nie macie, zastąpcie miodem), 
- 100-150 g białej czekolady rozpuszczonej w kąpieli wodnej. 

2. Przygotowanie 
Przygotowanie słodkości z przepisu na minibatoniki rozpocznij od wymieszania w misce płatków, żurawiny, orzechów, wiórków i cukru. Masło rozpuść w rondelku. Nie zapomnij, że jest to przepis z miodem, dodaj go oraz golden syrup do masła. Pomieszaj dokładnie, ale nie dopuść do wrzenia.

Następnie zdejmij garnek z ognia. Wciąż gorącą masę dolej do suchych składników w misce, wszystko ma stać się mokre. Albo prostokątną, albo kwadratową formę o wymiarach 20×20 posmaruj masłem. Wyłóż na nią owsianą mieszankę, wyrównując jednocześnie powierzchnię i porządnie dociśnij. Wstaw masę do rozgrzanego do 180 stopni piekarnika na około 30 minut. Co jakiś czas zaglądaj, batoniki powinny mieć złoty kolor.

Po upieczeniu wyjmij z piekarnika i ostudź. Następnie pokrój na wygodne kawałki. Każdy z nich zamocz w rozpuszczonej czekoladzie i pozwól mu zastygnąć. Przepis na owsiane minibatoniki zakłada konieczność ich przechowywania w szczelnym pojemniku, z dala od wilgoci.

Oceń przepis

Liczba odsłon 2732

Autor przepisuSprawdzone przepisy z miodem (dołącz):

Przepis Z Miodem.pl - Sprawdzone przepisy z miodem || 2015 - ∞


Przepis Z Miodem jest częścią grupy PortalPszczelarski.pl

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Realizacja

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz

Dla   

Grupa Balana

Wsparcie merytoryczne

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz