Miód na trawienie

Miód na trawienie

Zdrowotne właściwości miodu są bardzo liczne. Wsród nich jest także pomoc w różnorodnych chorobach układu pokarmowego.


SPIS TREŚCI:
1. Miód poprawia trawienie
2. Miód na lepsze trawienie - przepisy


1. Miód poprawia trawienie 
Miód w medycynie stosuje się między innymi do leczenia wrzodów żołądka i dwunastnicy. Dzieje się tak z powodu jego zdolności regeneracji uszkodzonej przez nadżerki błony śluzowej. Miód może okazać się remedium na stany zapalne żołądka, pomaga wygrać ze zgagą i nudnościami. Spożywany przed snem poprawi jego jakość.

Układ pokarmowy po zastosowaniu miodu będzie silnie zregenerowany. Miód pomoże przezwyciężyć zapalenie jelita grubego oraz cienkiego i wyreguluje ich pracę. Osoby cierpiące na długotrwałe zaparcia docenią jego zdolność do poprawy perystaltyki jelit. Naukowe badania, które prowadzono nad miodem dowiodły, że jest on także lekiem na wirusowe i przewlekłe zapalenie wątroby. Osobom, którym dokucza pęcherzyk żółciowy, regularnie stosowany miód obniży poziom bilirubiny i pomoże lepiej opróżniać pęcherzyk.

2. Miód na lepsze trawienie - przepisy 
Wiele osób chciałoby poprawić swoją przemianę materii. W tym celu wystarczy wymieszać ze sobą połowę szklanki wody, dwie łyżki miodu i sok z połówki cytryny i pić na zdrowie otrzymany napój. Jeżeli problemem są wzdęcia i bóle brzucha, wówczas pomoże pomieszanie nasion anyżu i miodu w stosunku jeden do jednego. Otrzymany produkt trzeba jeść dwukrotnie w ciągu dnia.

Jeżeli problem trawienny dotyczy zapalenia żołądka połączonego z nadkwasotą, miód można spożywać nawet trzy razy dziennie. Najlepiej jest go rozpuścić w ciepłej wodzie i wypić szklankę napoju na dwie godziny przed planowanym posiłkiem. Dzięki temu zostanie zneutralizowana zbyt wysoka zawartość kwasu solnego w soku żołądkowym.

Przy problemie z zapaleniem jelita grubego, miód przyjmować można również trzykrotnie w ciągu dnia. Wówczas konieczne jest uzyskanie gęstej konsystencji roztworu, więc łyżeczkę albo dwie miodu rozpuścić można w odrobinie soku jabłkowego albo zwykłej wody.

Oceń przepis

Liczba odsłon 4704

Autor przepisuSprawdzone przepisy z miodem (dołącz):

Przepis Z Miodem.pl - Sprawdzone przepisy z miodem || 2015 - ∞


Przepis Z Miodem jest częścią grupy PortalPszczelarski.pl

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Realizacja

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz

Dla   

Grupa Balana

Wsparcie merytoryczne

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz