Ziołomiody

Ziołomiody

Ziołomiody nie są miodami w ścisłym tego słowa znaczeniu. Jest to forma syropu wytwarzanego i konserwowanego przez pszczoły, który służy tym owadom zimą jako pokarm. Podstawę tego produktu stanowią albo syropy ziołowe, albo pożywki wytwarzane ludzką ręką.


SPIS TREŚCI:
1. Ziołomiody - zastosowanie
2. Ziołomiody - rodzaje


1. Ziołomiody - zastosowanie 
Ziołomiody to składniki bardzo bogate w zdrowotne właściwości. Ziołomiody zawierają przede wszystkim składniki mineralne, enzymy, a także przeciwbakteryjne inhibiny. Z powodzeniem można nimi zastępować zdrowotne herbaty ziołowe. Polubią je nawet dzieci, gdyż mają przyjemny, słodkawy smak. Wystarczy wlać jedną łyżeczkę ziołomiodu do połowy szklanki letniej wody.

2. Ziołomiody - rodzaje 
Występuje wiele różnych rodzajów ziołomiodów. Wśród nich można wymienić ziołomiód aloesowy, aroniowy, głogowy, miętowy, pokrzywowy, sosnowy, nagietkowy, z bzu czarnego. Każdy z nich posiada odmienne właściwości i pomóc może w leczeniu różnorodnych przypadłości.

Ziołomiód aroniowy pomoże na problemy związane z wątrobą, trzustką i przy schorzeniach obejmujących układ krążenia. Aronia jest znana ze swoich właściwości pomagających w usunięciu toksyn z organizmu.

Ziołomiód aloesowy przeczyszcza przewód trawienny, dlatego pomoże w sytuacji zaparć. Dodatkowo wzmacnia osłabiony układ odpornościowy. Pomoże przy odchudzaniu, ponieważ reguluje przemianę materii. 

Ziołomiód z bzu czarnego poprawia funkcjonowanie organizmu, poprzez ustabilizowanie przemiany materii. Ma również działanie moczopędne. Pomoże zlikwidować objawy grypy i przeziębienia, a także wzmacnia naczynia krwionośne. 

Ziołomiód głogowy pomoże osobom cierpiącym z powodu osłabienia pracy serca i zbyt wysokiego ciśnienia krwi. 

Ziołomiód miętowy wspomaga pracę układu trawiennego, niwelując przy tym dyskomfort. 

Ziołomiód nagietkowy jest skutecznym ratunkiem w przypadku bolesnego miesiączkowania. Można go stosować także przy chorobie wrzodowej i nieżytach żołądka. 

Ziołomiód pokrzywowy ma działanie moczopędne. Ułatwia przy tym trawienie i obniża poziom cukru we krwi. Podaje się go w przypadku anemii, krzywicy, różnorodnych krwawień, a także zapalenia nerek i pęcherza moczowego. 

Ziołomiód rumiankowy to wybawienie w przypadku różnego typu zapaleń. Działa on bowiem przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Można go podawać dzieciom, które ząbkują i mają kolkę jelitową. Pomoże przeciwdziałać anginie i stanom zapalnym w przewodzie pokarmowym. 

Ziołomiód sosnowy to lek na schorzenia górnych dróg oddechowych. Ma działanie wykrztuśne. 

Ziołomiód tymiankowy ma działanie moczopędne i dezynfekujące.

ziołomiody ziołomiód

Oceń przepis

Liczba odsłon 6037

Autor przepisuSprawdzone przepisy z miodem (dołącz):

Przepis Z Miodem.pl - Sprawdzone przepisy z miodem || 2015 - ∞


Przepis Z Miodem jest częścią grupy PortalPszczelarski.pl

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Realizacja

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz

Dla   

Grupa Balana

Wsparcie merytoryczne

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz