Starożytne cywilizacje doceniały użyteczność miodu jako naturalnego remedium na wiele dolegliwości. Ten produkt pszczeli będzie również skutecznym środkiem na poprawę zdrowia dróg moczowych.
SPIS TREŚCI:
1. Miód a drogi moczowe
2. Przepisy z miodem na choroby nerek
3. Jaki miód na drogi moczowe?
1. Miód a drogi moczowe
Wiele osób współcześnie cierpi z powodu niewydolności nerek, kamicy nerkowej czy przewlekłego zapalenia nerek. Nie każdy jednak wie, że można sobie skutecznie pomóc załagodzić objawy albo nawet zwalczyć je całkowicie przy użyciu domowych receptur z miodem. Jedną z właściwości miodu, jest jego moczopędność. Dzięki temu ten produkt zwiększa przepływ naczyniowy w nerkach, pobudzając je do pracy, a tym samym – zapobiega powstawaniu złogów.
Miód jest produktem o niskiej zawartości jonów chloru i sodu oraz białka, co pomaga przy leczeniu schorzeń układu moczowego. Zdrowotna funkcja miodu to również zdolność do poszerzania przez jego składniki naczyń krwionośnych nerek, co pomaga osobom cierpiącym z powodu skąpomoczu na skutek zapalenia nerek.
2. Przepisy z miodem na choroby nerek
Istnieje wiele receptur, które mogą okazać się pomocne przy wyżej wymienionych chorobach. Miód w medycynie jest stosowany bardzo szeroko. Pomocne będą z pewnością napary.
Jednym z nich jest napar z owoców dzikiej róży, do którego dodaje się jedną łyżkę miodu. Przygotowany w ten sposób płyn pić można nawet trzykrotnie w ciągu dnia.
Zawsze warto przypomnieć, że miodu nie należy podgrzewać do temperatury powyżej 40 stopni Celsjusza, ponieważ wówczas są zabijane jego pozytywne wartości, między innymi zawarte w nim witaminy. Stosowanie miodu na drogi moczowe powinno odbywać się profilaktycznie, ponieważ zwykle lepiej zapobiegać, niż leczyć objawy.
3. Jaki miód na drogi moczowe?
Jeżeli chodzi o rodzaj użytego w kuracji miodu, trzeba pamiętać, że nie każdy będzie miał takie same właściwości. Najbardziej polecane gatunki to miód akacjowy i lipowy, działające eliminacyjnie na choroby układu moczowego, a także miód wrzosowy i nawłociowy (z kwiatów mimozy) dla panów zmagających się z problemami prostaty. W tym ostatnim przypadku, profilaktykę rozpocząć można już od 30 roku życia.
Jeżeli jednak niekorzystne objawy już się pojawią, najlepiej pić napój składający się z miodu nawłociowego, pyłku kwiatowego, soku z jabłek lub marchewki oraz propolisu. Wszystkie składniki należy połączyć w jednej szklance, dodając 50 kropli wyciągu z propolisu. Kurację przy pomocy tego napoju prowadzić można przez miesiąc, pijąc szklankę raz dziennie przed posiłkiem.
Przepis Z Miodem.pl - Sprawdzone przepisy z miodem || 2015 - ∞
Przepis Z Miodem jest częścią grupy PortalPszczelarski.pl
Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.