Miód na drogi moczowe

Miód na drogi moczowe

Starożytne cywilizacje doceniały użyteczność miodu jako naturalnego remedium na wiele dolegliwości. Ten produkt pszczeli będzie również skutecznym środkiem na poprawę zdrowia dróg moczowych.


SPIS TREŚCI:
1. Miód a drogi moczowe
2. Przepisy z miodem na choroby nerek
3. Jaki miód na drogi moczowe?


1. Miód a drogi moczowe 
Wiele osób współcześnie cierpi z powodu niewydolności nerek, kamicy nerkowej czy przewlekłego zapalenia nerek. Nie każdy jednak wie, że można sobie skutecznie pomóc załagodzić objawy albo nawet zwalczyć je całkowicie przy użyciu domowych receptur z miodem. Jedną z właściwości miodu, jest jego moczopędność. Dzięki temu ten produkt zwiększa przepływ naczyniowy w nerkach, pobudzając je do pracy, a tym samym – zapobiega powstawaniu złogów.

Miód jest produktem o niskiej zawartości jonów chloru i sodu oraz białka, co pomaga przy leczeniu schorzeń układu moczowego. Zdrowotna funkcja miodu to również zdolność do poszerzania przez jego składniki naczyń krwionośnych nerek, co pomaga osobom cierpiącym z powodu skąpomoczu na skutek zapalenia nerek.

2. Przepisy z miodem na choroby nerek 
Istnieje wiele receptur, które mogą okazać się pomocne przy wyżej wymienionych chorobach. Miód w medycynie jest stosowany bardzo szeroko. Pomocne będą z pewnością napary.

Jednym z nich jest napar z owoców dzikiej róży, do którego dodaje się jedną łyżkę miodu. Przygotowany w ten sposób płyn pić można nawet trzykrotnie w ciągu dnia.

Zawsze warto przypomnieć, że miodu nie należy podgrzewać do temperatury powyżej 40 stopni Celsjusza, ponieważ wówczas są zabijane jego pozytywne wartości, między innymi zawarte w nim witaminy. Stosowanie miodu na drogi moczowe powinno odbywać się profilaktycznie, ponieważ zwykle lepiej zapobiegać, niż leczyć objawy.

3. Jaki miód na drogi moczowe? 
Jeżeli chodzi o rodzaj użytego w kuracji miodu, trzeba pamiętać, że nie każdy będzie miał takie same właściwości. Najbardziej polecane gatunki to miód akacjowy i lipowy, działające eliminacyjnie na choroby układu moczowego, a także miód wrzosowy i nawłociowy (z kwiatów mimozy) dla panów zmagających się z problemami prostaty. W tym ostatnim przypadku, profilaktykę rozpocząć można już od 30 roku życia.

Jeżeli jednak niekorzystne objawy już się pojawią, najlepiej pić napój składający się z miodu nawłociowego, pyłku kwiatowego, soku z jabłek lub marchewki oraz propolisu. Wszystkie składniki należy połączyć w jednej szklance, dodając 50 kropli wyciągu z propolisu. Kurację przy pomocy tego napoju prowadzić można przez miesiąc, pijąc szklankę raz dziennie przed posiłkiem.

Oceń przepis

Liczba odsłon 4468

Autor przepisuSprawdzone przepisy z miodem (dołącz):

Przepis Z Miodem.pl - Sprawdzone przepisy z miodem || 2015 - ∞


Przepis Z Miodem jest częścią grupy PortalPszczelarski.pl

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Realizacja

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz

Dla   

Grupa Balana

Wsparcie merytoryczne

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz