Napoje

Ziołowy napar z miodem na trawienie

Ziołowy napar z miodem na trawienie

Ziołowy napar z miodem na trawienie

Każdy chociaż raz w życiu narzekał z powodu bólu brzucha spowodowanego problemami z trawieniem. Rozwiązaniem tej sytuacji może być przepis na ziołowy napar ułatwiający trawienie. W celu jego zrobienia najlepiej zawczasu udać się do zielarni albo sklepu ze zdrową żywnością. Jeżeli masz to szczęście i znasz się na ziołach oraz wiesz gdzie je zbierać, oczywiście możesz zasuszyć je samodzielnie. Ten przepis z miodem jest prosty i skuteczny. 


SPIS TREŚCI:
1. Składniki
2. Przygotowanie


1. Składniki 
- 6 łyżek miodu, 
- 15 g kwiatów czarnego bzu, 
- 15 g ziela tysiącznika, 
- 0,5 łyżeczki mielonego imbiru, 
- 15 g mięty, 
- 1,5 l wody. 

2. Przygotowanie 
Żeby przygotować przepis na ziołowy napar ułatwiający trawienie, wystarczy pomieszać następujące składniki: 15 gram kwiatów czarnego bzu, 15 gram ziela tysiącznika, pół łyżeczki zmielonego imbiru, 15 gram ziela mięty pieprzowej. Tak przygotowaną mieszankę zalej półtorej litra zimnej wody. Garnek postaw na ogniu i doprowadź całość do zagotowania się. Zaparzaj pod przykryciem przez około 10 minut. W następnej kolejności przecedź płyn i dosłódź go sześcioma łyżkami miodu. I gotowe.

Pij napar kilka razy dziennie. Wskazaniem do stosowania tej mieszanki ziół są bóle brzucha i niestrawność. Już sam zapach unoszący się w domu podczas ich gotowania, napawa optymizmem, dlatego koniecznie wypróbuj ten przepis z miodem.

Oceń przepis

Liczba odsłon 4175

Autor przepisuSprawdzone przepisy z miodem (dołącz):

Przepis Z Miodem.pl - Sprawdzone przepisy z miodem || 2015 - ∞


Przepis Z Miodem jest częścią grupy PortalPszczelarski.pl

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Realizacja

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz

Dla   

Grupa Balana

Wsparcie merytoryczne

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz