Napoje

Herbata z miodem i cytrusami

Herbata z miodem i cytrusami

Herbata z miodem i cytrusami

Czyż przepis na herbatę z miodem i cytrusami nie brzmi smacznie? Ten prosty napój może urozmaicić codzienność albo być miłą niespodzianką dla twoich gości. Spróbuj wykonać samodzielnie ten przepis z miodem. To łatwe i każdy sobie z tym poradzi.


SPIS TREŚCI:
1. Składniki
2. Przygotowanie


1. Składniki 
- 2 łyżeczki miodu, 
- 2 filiżanki wody, 
- 4 goździki, 
- 4 plastry pomarańczy, 
- 2 plasterki cytryny, 
- 2 kawałki jabłka, 
- 1 łyżeczka czarnej herbaty liściastej. 

2. Przygotowanie 
Zacznij od zagotowania wody. Zmieszaj ją z miodem. Włóż do nich dwa plastry pomarańczy i jeden plasterek cytryny. Gotuj w garnku na małym palniku przez trzy minuty. Po tym czasie dodaj do wody jabłko z wbitymi w nie goździkami i wszystko trzymaj na ogniu przez jeszcze dwie minuty. W tym czasie do czajniczka wsyp trochę herbaty.

Kawałki jabłka wyjmij z wrzątku i włóż po kawałku do filiżanek. Wrzącą wodą o smaku cytrusów zalej herbatę. Parz trzy minuty w podgrzewaczu. Do filiżanek włóż również pokrojony na pół plaster pomarańczy i cytryny. Zalej przecedzoną herbatą (bez fusów).

Ten przepis z miodem i owocami z pewnością rozgrzeje cię po męczącym dniu. Nie ma nic przyjemniejszego niż powrót do domu, gdzie czeka taki napar. Przepis na herbatę z miodem i cytrusami możesz wykorzystać na wiele okazji.

Oceń przepis

Liczba odsłon 2620

Autor przepisuSprawdzone przepisy z miodem (dołącz):

Przepis Z Miodem.pl - Sprawdzone przepisy z miodem || 2015 - ∞


Przepis Z Miodem jest częścią grupy PortalPszczelarski.pl

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Realizacja

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz

Dla   

Grupa Balana

Wsparcie merytoryczne

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz