Zastosowanie miodu w medycynie

Zastosowanie miodu w medycynie

Miód w medycynie stosuje się coraz częściej. Jest to niewątpliwy powrót do korzeni, kiedy to miód był używany bardzo szeroko. O to spis tylko niewielkiej części jego zastosowań w medycynie.

Już w starożytności miód był używany do sporządzania maści. Ma on ku temu odpowiednią konsystencję. Starożytni mieszkańcy Hellady uważali, że spożyciu miodu zawdzięczają zdrowie i długowieczność.

Właściwości miodu pomagają diabetykom w zmaganiach z cukrzycą. Właściwości miodu polegają na zawartości cukrów redukujących: fruktozy i glukozy, w mniejszym stopniu sacharozy. Produkt pszczeli działa hamująco na rozwój próchnicy.

Miód przyśpiesza gojenie ran, jest naturalnym lekiem przeciwbólowy i przeciwzapalnym. Okłady z zawartością miodu idealnie sprawdzą się w przypadku ran trudno gojących, powstałych na skutek oparzenia, czy ropiejących. Zmniejsza ryzyko pęcherzy i nieestetycznych blizn.

Przede wszystkim jedzenie miodu poprawia odporność organizmu. Zaleca się jego stosowanie w przypadku częstego korzystania z używek, takich jak kawa, herbata, alkohol czy papierosy. Przyśpiesza również samoczynne oczyszczanie się organizmu. Zmniejsza dokuczliwość biegunek i zaparć, pobudzając układ trawienny do pracy.

Miód może łagodzić negatywny wpływ stresu na organizm. Poprawia także ogólne samopoczucie, dlatego ma zastosowanie w leczeniu chorób natury psychicznej, takich jak nerwica, bezsenność, apatia czy wyczerpanie nerwowe. Oczywiście, miód ma o wiele, wiele więcej pozytywnych właściwości.

Oceń przepis

Liczba odsłon 2976

Autor przepisuSprawdzone przepisy z miodem (dołącz):

Przepis Z Miodem.pl - Sprawdzone przepisy z miodem || 2015 - ∞


Przepis Z Miodem jest częścią grupy PortalPszczelarski.pl

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Realizacja

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz

Dla   

Grupa Balana

Wsparcie merytoryczne

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz