Miód w kosmetyce

Krem przeciwsłoneczny z woskiem pszczelim

Krem przeciwsłoneczny z woskiem pszczelim

Krem przeciwsłoneczny z woskiem pszczelim

Któż nie lubi się opalać? Aby kąpiele słoneczne były nie tylko przyjemne, ale i bezpieczne, warto znać przepis na krem przeciwsłoneczny. Jego używanie ochroni cię przed skutkami nadmiernego wysuszenia skóry. Ponieważ jest to przepis z miodem, a dokładnie z woskiem pszczelim, działa także odmładzająco. Dzięki niemu zabezpieczysz się przed spieczeniem skóry na tak zwanego czerwonego raka i unikniesz nieprzyjemnych i bolesnych konsekwencji.


SPIS TREŚCI:
1. Składniki
2. Przygotowanie


1. Składniki
- 5 g wosku pszczelego, 
- 15 g lanoliny, 
- 40 g oleju sezamowego, 
- 40 g wody z kwiatu pomarańczy, 
- wrzątek. 

2. Przygotowanie 
Przepis na krem przeciwsłoneczny zaczyna się od rozpuszczenia we wrzątku 5 gram wosku pszczelego i 15 gram lanoliny bezwodnej. Do roztworu dodaj 40 gram oleju sezamowego. Podgrzej do 60 stopni Celsjusza. Do całości wlej 40 gram wody z kwiatu pomarańczy, którą uprzednio również podgrzej do temperatury 60 stopni. Mieszaninę zmiksuj mikserem na gładką masę i pozostaw do wystudzenia. 

Tak przygotowany przepis z woskiem pszczelim służy do nacierania całego ciała przed opalaniem. Zapewnia optymalną dawkę nawilżenia dla twojej skóry.

Oceń przepis

Liczba odsłon 2302

Autor przepisuSprawdzone przepisy z miodem (dołącz):

Przepis Z Miodem.pl - Sprawdzone przepisy z miodem || 2015 - ∞


Przepis Z Miodem jest częścią grupy PortalPszczelarski.pl

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Realizacja

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz

Dla   

Grupa Balana

Wsparcie merytoryczne

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz