Nalewka z aloesu z miodem

Nalewka z aloesu z miodem

Przepis na nalewkę z aloesu to przepis na samo zdrowie. Od dawna są znane lecznicze właściwości tej rośliny. Spectrum jej działania jest bardzo szerokie. Z jednej strony działa na układ nerwowy, pomagając ukoić skołatane nerwy, z drugiej strony ułatwia trawienie. Potrafi także regenerować uszkodzone tkanki. Aloes jest rośliną wykorzystywaną w kuchni. Poniższy przepis z miodem zyskuje na znaczeniu dzięki wszystkim pozytywnym właściwościom aloesu i zawieraniu miodowej słodyczy.

 

SPIS TREŚCI:
1. Składniki
2. Przygotowanie

 

1. Składniki 
- miód, 
- kilka liści aloesu, 
- czerwone wino, 
- spirytus/destylat (opcjonalnie wedle uznania). 

2. Przygotowanie 
Przepis na nalewkę z aloesu zacznij wykonywać od przygotowania liści tej rośliny, najlepiej w wieku 3 do 5 lat. Przed zbieraniem nie podlewaj jej przez tydzień/dwa i najlepiej zdejmij ją z parapetu. Do nalewki odłam kilka dolnych liści. Obierz je, zmiel lub bardzo drobno pokrój. Sok wyciśnij.

Jeżeli nie dysponujesz tą rośliną, możesz użyć syropu z apteki. Zależnie od ilości soku, który uzyskasz, dodaj taką samą ilość miodu i wina, a także spirytusu wedle uznania. Ten przepis z miodem zakłada dużą dowolność ilości składników.

Po pewnym czasie nalewkę przefiltruj i rozlej do butelek. Przechowuj ją w chłodnym i ciemnym miejscu. Co jakiś czas wstrząśnij butelkami. Po kilku miesiącach napój jest już gotowy, ale im dłużej go będziesz przechowywać, tym będzie lepszy.

Oceń przepis

Liczba odsłon 4939

Autor przepisuSprawdzone przepisy z miodem (dołącz):

Przepis Z Miodem.pl - Sprawdzone przepisy z miodem || 2015 - ∞


Przepis Z Miodem jest częścią grupy PortalPszczelarski.pl

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Realizacja

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz

Dla   

Grupa Balana

Wsparcie merytoryczne

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz