Alkohol

Nalewka z miodem na młodych pędach sosny

Nalewka z miodem na młodych pędach sosny

Nalewka z miodem na młodych pędach sosny

Przepis na nalewkę na młodych pędach sosny zawiera krótką listę składników. Możesz go jednak wzbogacić czyniąc z niego przepis z miodem. Dzięki temu dodatkowi nalewka będzie miała delikatnie słodki posmak. Jest nieodzowna w przypadku problemów z gardłem lub uporczywym kaszlem. Pozwala pozbyć się tych nieprzyjemnych objawów.


SPIS TREŚCI:
1. Składniki
2. Przygotowanie


1. Składniki
- miód (do smaku), 
- 1,5 litra młodych pędów sosny, 
- 0,5 kilograma cukru, 
- alkohol o mocy 60-70%. 

2. Przygotowanie 
Przepis na nalewkę na pędach sosny zacznij realizować już na wiosnę. Wtedy pozbieraj jeszcze zielone pędy (jasny kolor pozwoli ci je odróżnić od starych). Pozostaw je w słoiku, aby dzięki dodatkowi cukru puściły sok lekko ugnieć. Po tygodniu zalej je wysokoprocentowym alkoholem i ustaw w nasłonecznionym miejscu na miesiąc.

Po tym czasie warto je przefiltrować przez pieluszkę tetrową albo lnianą ściereczkę, żeby pozbyć się ewentualnych igieł. Tak przygotowany płyn rozlej do butelek z ciemnego szkła. Odstaw do chłodu. Zimą pij po jednej/dwóch łyżeczkach na przykład jako dodatek do herbaty. 

Do pędów sosny możesz dodać miód. Wówczas powyższy przepis należy potraktować jako przepis z miodem. Do gotowej nalewki dodaj dowolną ilość miodu. Będzie jeszcze lepsza!

Oceń przepis

Liczba odsłon 4909

Autor przepisuSprawdzone przepisy z miodem (dołącz):

Przepis Z Miodem.pl - Sprawdzone przepisy z miodem || 2015 - ∞


Przepis Z Miodem jest częścią grupy PortalPszczelarski.pl

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Realizacja

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz

Dla   

Grupa Balana

Wsparcie merytoryczne

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz