Miód w kosmetyce

Kąpiel w mleku i miodzie

Kąpiel w mleku i miodzie

Kąpiel w mleku i miodzie

Kąpiel w wodzie o letniej temperaturze to prawdziwa przyjemność, której doświadczyć może każdy. Dla takiej odżywczej dla skóry kąpieli, nie trzeba wyjeżdżać do SPA. By przygotować kąpiel miodową, także wystarczą środki dostępne w każdym domu i własna łazienka z wanną. Chwila relaksu jest przecież nie do przecenienia.


SPIS TREŚCI:
1. Składniki
2. Przygotowanie


1. Składniki 
- 3,5 łyżki miodu, 
- 2 l mleka. 

2. Przygotowanie 
Z przyjemności kąpieli w mleku korzystała ponoć sama Kleopatra. Dziś ten przepis z miodem jest łatwy do odtworzenia. Wystarczy, że podgrzejesz dwa litry mleka – może być zarówno krowie, jaki i kozie. Kiedy będzie już ciepłe, dodaj do niego trzy i pół łyżki miodu i zamieszaj dokładnie, aby się rozpuścił. W ten sposób przygotowany roztwór dodaj do kąpieli.

Wody powinno być sporo, byś była przykryta aż po ramiona. Woda nie powinna być bardzo gorąca, maksymalna temperatura to 38 stopni Celsjusza. Kąpiel nie powinna doprowadzić do obniżenia temperatury wody, dlatego należy w wannie siedzieć przez 15 do 20 minut, nie dłużej. Po tym czasie dokładnie osusz ciało, najpierw je opłukując. Przepis na kąpiel miodową zakłada, że przez kilka godzin (około 4-8) nie powinno używać się żadnych innych kosmetyków do ciała.

Zanurzanie się w mleku świetnie sprawdzi się szczególnie latem, kiedy skóra na skutek zwiększonego kontaktu ze słońcem, ma tendencję do przesuszania się. Ten przepis z miodem możesz zmodyfikować, dodając do środka śmietany i soli do kąpieli. Jednak miód jest produktem obowiązkowym i nie może go zabraknąć.

Oceń przepis

Liczba odsłon 5246

Autor przepisuSprawdzone przepisy z miodem (dołącz):

Przepis Z Miodem.pl - Sprawdzone przepisy z miodem || 2015 - ∞


Przepis Z Miodem jest częścią grupy PortalPszczelarski.pl

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Realizacja

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz

Dla   

Grupa Balana

Wsparcie merytoryczne

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz