Miód w kosmetyce

Znaczenie miodu w kremach

Znaczenie miodu w kremach

Znaczenie miodu w kremach

Wiele jest czynników mających niekorzystny wpływ na cerę. Wśród nich można wymienić zwiększone zanieczyszczenie środowiska, tempo życia, nieodpowiednia dieta. To tylko niektóre z nich. By zyskać piękną, elastyczną skórę pełną blasku, należy zadbać o jej właściwe nawilżenie.

 

SPIS TREŚCI:
1. Krem z miodem a nawilżenie skóry
2. Krem z miodem a prawidłowa ochrona skóry
3. Kosmetyki z miodem

 

1. Krem z miodem a nawilżenie skóry 
Codzienną podstawą w zmaganiach o właściwy wygląd cery, powinno być stosowanie kremu nawilżającego. Dopasować go należy indywidualnie, zależnie od preferencji własnej skóry. Jednakże zawsze warto być świadomym konsumentem i wybrać takie składniki w nim zawarte, które rzeczywiście mogą przynieść skórze ukojenie. Jednym z takich elementów, jest z pewnością miód. Krem z miodem działa nawilżająco nawet na głębsze partie skóry, do tego naprawia uszkodzenia w jej budowie i zapobiega powstawaniu zmarszczek. 

2. Krem z miodem a prawidłowa ochrona skóry 
Miód w kosmetyce poprawia zdolności elastyczne skóry. Już wkrótce po zastosowaniu produktów z jego udziałem, cieszyć się możemy bardziej gładką cerą. Szczególnie dobrze komponuje się on z substancjami aktywnymi, takimi jak witaminy i proteiny zawarte w mleku. Te właściwości miodu zapewniają ochronę przed nadmiernym wysuszeniem. Warto o to zadbać, ponieważ wówczas skóra odpłaci się nam pięknym blaskiem. Miód zawiera także rutynę, która zabezpiecza naczynka przed pękaniem. Kremy z miodem i witaminą C będą skutecznym strażnikiem prawidłowego ukrwienia skóry.

3. Kosmetyki z miodem 
Zastosowanie miodu w kosmetyce jest na tyle szerokie, że jest on również składnikiem maseczek do twarzy, wszelkiego rodzaju pianek oczyszczających, produktów do głębokiej regeneracji skóry, a także licznych kosmetyków do włosów. Jego popularność zastosowania w produktach wynika właśnie z tej dobroczynnej elastyczności użycia. Działanie miodu trzeba przetestować na sobie, by samemu się o tym przekonać.

Oceń artykuł

Liczba odsłon 3003

Autor artykułuSprawdzone przepisy z miodem (dołącz):

Przepis Z Miodem.pl - Sprawdzone przepisy z miodem || 2015 - ∞


Przepis Z Miodem jest częścią grupy PortalPszczelarski.pl

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Realizacja

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz

Dla   

Grupa Balana

Wsparcie merytoryczne

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz