Miód w medycynie

Miód a układ krążenia

Miód a układ krążenia

Miód a układ krążenia

Miód jest idealny sprzymierzeńcem w walce z dolegliwościami ze strony serca i chorobami układu krążenia. Ponieważ jest naturalnym środkiem, każdy może go stosować bez obaw.

 

SPIS TREŚCI:
1. Miód - właściwości lecznicze
2. Układ krążenia - przepis z miodem
3. Jaki miód na krążenie?

 

1. Miód - właściwości lecznicze
Lecznicze właściwości miodu są znane od dawna. Jest on używany przy dolegliwościach wywołanych nadciśnieniem, chorobą wieńcową oraz w nerwicach naczyniowych i chorobach serca. Działa on korzystnie na powiększenie wydolności sercowej oraz poprawia krążenie krwi. Należy go stosować zarówno prewencyjnie, jak i środek działający na już istniejące choroby. Miód potrafi nawet wpłynąć hamująco w przypadku postępującej miażdżycy. Jego stosowanie jest zalecane kobietom w ciąży, których dotknęła choroba nadciśnienna, a które ze względu na swój stan nie mogą zażywać medykamentów.

2. Układ krążenia - przepis z miodem 
Miód w medycynie można stosować w formie eliksirów z dodatkiem tego składnika. Na układ krążenia, zwłaszcza żeby wzmocnić mięsień sercowy, należy pić 3 razy dziennie po pół szklanki przegotowanego mleka z dodatkiem jednej łyżeczki miodu. W celu obniżenia ciśnienia najlepiej spożywać połączenie miodu i soku z buraków. Taką mieszankę powinno się pić trzykrotnie w ciągu dnia, w przerwach między stałymi posiłkami. Tę substancję można równie dobrze rozpuszczać w herbacie z owoców dzikiej róży albo głogu. Wymienione naturalne składniki mają pozytywny wpływ na cały układ krążenia. 

3. Jaki miód na krążenie?
Istnieje jednak wiele gatunków miodu. Który więc wybrać? Najczęściej wymienia się miód kasztanowy, lawendowy, kozłkowy, a także melisowy. Korzystnie na obniżenie zbyt wysokiego ciśnienia krwi działa miód lipowy. Natomiast miody spadziowe (z drzew iglastych), rzepakowe i gryczane są skutecznym środkiem w walce z miażdżycą.

Oceń artykuł

Liczba odsłon 1802

Autor artykułuSprawdzone przepisy z miodem (dołącz):

Przepis Z Miodem.pl - Sprawdzone przepisy z miodem || 2015 - ∞


Przepis Z Miodem jest częścią grupy PortalPszczelarski.pl

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Realizacja

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz

Dla   

Grupa Balana

Wsparcie merytoryczne

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz