Miód na układ oddechowy

Miód na układ oddechowy

Bardzo różnorodny skład miodu sprawia, że doskonale jego właściwości można wykorzystać w leczeniu. Miód w medycynie służy nie tylko jako lek, ale także produkt profilaktyczny przy problemach z układem oddechowym.

 

SPIS TREŚCI:
1. Jaki miód na drogi oddechowe?
2. Miód - właściwości wykrztuśne i łagodzące
3. Domowe lekarstwa z miodem

 

1. Jaki miód na drogi oddechowe? 
Na układ oddechowy dobrze zadziała miód rzepakowy. Pomoże on zwalczyć stany zapalne. Można również zastosować miód lipowy, wrzosowy i spadziowy. Pomogą one między innymi na stany zapalne jamy ustnej i gardła. Miód wielokwiatowy spożywany na dwa miesiące przed okresem pylenia roślin, podziała jako doskonały środek antyalergiczny. Zmniejszy on między innymi uciążliwość kataru siennego.

W przypadku problemów z układem oddechowym, pomocą okazać się może pyłek kwiatowy. Działa skutecznie zwłaszcza przeciwdziałając zakażeniom górnych dróg oddechowych, ale także w przypadku kataru, kaszlu, chrypki i bólu w obrębie gardła.

2. Miód - właściwości wykrztuśne i łagodzące 
Miód ma właściwości wykrztuśne, dzięki czemu pomoże na zapalenie oskrzeli. Użyć go można także w przypadku poważniejszego zapalenia płuc. Jego cenne zastosowanie to pomoc dzieciom na złagodzenie objawów uporczywego kaszlu. Wystarczy stosowanie na poziomie trzech do sześciu łyżeczek na dobę, na przykład w formie dodatku do herbaty. W celu ulżenia dzieciom, można przeprowadzić inhalację. Dodaje się wówczas jedną łyżkę miodu do wrzątku i powstałą parę wdycha przez 5-7 minut.

3. Domowe lekarstwa z miodem 
Lecznicze właściwości miodu można wykorzystać poprzez zakup gotowych produktów albo samodzielnie przygotować w domu napoje na jego bazie. To wybór tylko niektórych:
- w szklance przegotowanego mleka należy rozpuścić jedną łyżeczkę miodu i pół – masła. Tak przygotowaną mieszankę trzeba pić wieczorem, przed pójściem spać. Pomaga na chrypkę i przeziębienie;
- do wrzątku należy dodać łyżkę miodu i sok z połowy cytryny. Picie tego napoju pomaga na przeziębienie, zapalenie oskrzeli, grypę i zapalenie płuc. 

Również wiele aptecznych produktów, na przykład tabletek łagodzących i syropów wykrztuśnych, ma w swoim składzie miód. W domu można w bardzo prosty sposób przygotować rodzaj cukierków, które pomogą na te dokuczliwe objawy. Wystarczy pół szklanki mleka wymieszać ze 120 g miodu i 100 g cukru. Całość zagotować do momentu, kiedy cukier zacznie się ciągnąć. Masę wylać na płaskie naczynie pokryte warstwą tłuszczu (oleju lub masła). Po zastygnięciu pokroić na mniejsze kawałki. Zażywać na zasadzie tabletek do ssania.

Na przeziębienie pomoże także stosowanie miodu w akompaniamencie cebuli i czosnku. Jednak wiele osób wzdryga się na myśl o takim połączeniu, dlatego stosowanie tych warzyw nie jest konieczne, by miód skutecznie zwalczył problemy z układem oddechowym.

Oceń przepis

Liczba odsłon 3719

Autor przepisu







Sprawdzone przepisy z miodem (dołącz):

Przepis Z Miodem.pl - Sprawdzone przepisy z miodem || 2015 - ∞


Przepis Z Miodem jest częścią grupy PortalPszczelarski.pl

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Realizacja

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz

Dla   

Grupa Balana

Wsparcie merytoryczne

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz