Napoje

Miód z pokrzywą - lek na anginę

Miód z pokrzywą - lek na anginę

Miód z pokrzywą - lek na anginę

Przepis na naturalny lek na anginę jest bardzo cenny. Można w ten sposób załagodzić nieprzyjemne objawy bólowe, szczególnie dokuczliwe dla dzieci. Walka z chorobą za pomocą składników ziołowych ma o wiele mniej skutków niepożądanych. Pamiętaj także, że jest to przepis z miodem, najlepiej użyj miodu lipowego o specjalnych, potwierdzonych właściwościach leczniczych.


SPIS TREŚCI:
1. Składniki
2. Przygotowanie


1. Składniki
- 1 kg miodu lipowego, 
- 1 kg pokrzyw, 
- 1 l wrzątku,
- chrzan (opcjonalnie).  

2. Przygotowanie 
Lek na anginę możesz wykonać samodzielnie. W tym celu powinieneś poszatkować kilogram świeżych pokrzyw, zalać je litrem wrzątku, a następnie odstawić na kilka godzin. Po tym czasie całość przecedź używając w tym celu gazy. Zagotuj. Po ostudzeniu dodaj do roztworu kilogram miodu lipowego.

Dzieciom dawaj dwukrotnie w ciągu dnia jedną łyżeczkę mikstury, natomiast osobom dorosłym – jedną łyżkę. Starszym dzieciom ten przepis z miodem możesz wzbogacić dodając nieco chrzanu. Zrób to w formie zmieszania miodu z sokiem chrzanowym w stosunku jeden do jednego. Ten lek można podawać trzykrotnie w ciągu dnia po jednej łyżeczce.

Oceń przepis

Liczba odsłon 2265

Autor przepisuSprawdzone przepisy z miodem (dołącz):

Przepis Z Miodem.pl - Sprawdzone przepisy z miodem || 2015 - ∞


Przepis Z Miodem jest częścią grupy PortalPszczelarski.pl

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Realizacja

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz

Dla   

Grupa Balana

Wsparcie merytoryczne

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz