Nalewka czosnkowa z miodem

Nalewka czosnkowa z miodem

Zawsze kiedy nadchodzi jesień, wiele osób obawia się wzmożonej zachorowalności na grypę i przeziębienia. Poniższy przepis na nalewkę czosnkową z miodem wychodzi temu na przeciw. Warto zawczasu przygotować jej zapas tak, by żadna choroba cię nie zaskoczyła i nie miała wpływu na twoje plany. Przyjemnie przygotować samemu ten przepis z miodem i czosnkiem w rolach głównych.


SPIS TREŚCI:
1. Składniki
2. Przygotowanie 
3. Porady


1. Składniki 
- 1 szklanka miodu wielokwiatowego (patoka), 
- 1 główka polskiego czosnku, 
- 3/4 l wódki, 
- 1 cytryna, najpierw umyć zimną wodą, potem sparzyć i wyszorować

2. Przygotowanie 
Zacznij od obrania i pokrojenia w drobne słupki czosnku. Cytrynę umyj pod zimną wodą, potem sparz, wyszoruj i pokrój w ósemki. Wszystko zalej wódką wymieszaną z miodem. Przepis na nalewkę czosnkową każe gotową mieszaninę odstawić na dwa tygodnie. Po tym czasie całość przefiltruj i zlej do butelek. Odstaw na 2-3 miesiące (im dłużej tym lepiej).

3. Porady 
Najlepiej wypijaj wieczorem jeden mały kieliszek. Nie wolno nalewki stosować razem z lekami. Mamy nadzieję, że ten przepis z miodem pozwoli ci zachować jesienią dobre zdrowie. Dodatkowo, ten przepis na nalewkę czosnkową to recepta także na doskonały nastrój. Miód i czosnek tworzą w niej ciekawe połączenie smaku.

Oceń przepis

Liczba odsłon 3200

Autor przepisuSprawdzone przepisy z miodem (dołącz):

Przepis Z Miodem.pl - Sprawdzone przepisy z miodem || 2015 - ∞


Przepis Z Miodem jest częścią grupy PortalPszczelarski.pl

Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Realizacja

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz

Dla   

Grupa Balana

Wsparcie merytoryczne

Olgroup Multimedia Maciej Kupisiewicz